O NÁS

Mříže

Přízemní byt s balkonem, rodinný dům s mnoha prosklenými vstupy a rekreační chata jsou oblíbeným cílem zlodějů. Účinnou a přitom jednoduchou mechanickou ochranou jsou v těchto a mnoha dalších případech certifikované bezpečnostní mříže, které odpovídají 2. a 3. bezpečnostní třídě, tedy splňují materiálové a konstrukční požadavky pojišťoven. Jejich instalace vyžaduje pouze minimální instalační práce bez nutnosti sekání či bourání. Mříže jsou ukotveny do vrtaných otvorů, které překryjí vodící lišty nebo rám mříže. Kvalitní ukotvení zde hraje zásadní roli.

K zabezpečení otvorů můžete zvolit pevné nebo otvírací mříže. Tradiční pevné mříže, vyrábějící se z ocelových profilů různé konstrukce a tvaru, jsou vhodné pro zabezpečení sklepních i přízemních oken, světlíků, zadních traktů a balkónů. Pro zabezpečení jsou mříže opatřeny zadlabacím zámkem s cylindrickou vložkou. Povrchová úprava mříže je standardně prováděna práškovou barvou podle odstínů RAL. Pro venkovní použití je nejvhodnější žárové zinkování. Design bezpečnostních mříží si můžete zvolit sami, díky čemuž mříže nenaruší celkový vzhled domu.

Systém generálního klíče

Pro bezproblémové a co nejjednodušší fungování firem, co se týče zabezpečení objektů, je ideálním řešením systém generálního klíče (SGHK). Systém generálního klíče umožňuje jedním bezpečnostním klíčem uzamknout libovolný počet dveří a zároveň dává možnost určit a kontrolovat osoby, které mohou do jednotlivých objektů nebo místností vstupovat. Systém umožňuje vytvořit skupinu zámků a zajistit, že klíče jedné skupiny neotevřou skupinu druhou (vhodné například pro hotely). Klíče v systému jsou navíc rozděleny podle nadřazenosti - generální, hlavní, vlastní.

Systém generálního klíče není určen pouze pro firmy, ale využijí ho i v domácnostech. Systém umožňuje komfortně uzamknout jedním klíčem vchodovou branku, vstupní dveře, dveře na terasu, garáž, sklep a další. Stačí vám jeden klíč a otevřete všechny dveře, které jsou nastaveny v systému. Výhodou pro firmy či správce budov (družstva) je rovněž jednodušší evidence klíčů. Úroveň zabezpečení systému je velmi vysoká, bezpečnostní vložky s ochrannými prvky zabrání jakýmkoliv pokusům o násilné vniknutí. Mimo to je zajištěna ochrana klíčů proti kopírování.

Získat duplikát klíče lze jen po splnění velmi přísných opatření a na základě podpisového vzoru oprávněné osoby. Vyrobené klíče jsou dodavatelem evidovány a je možno kdykoliv zpětně zjistit počet vyrobených klíčů.

Brány a branky

Vchodové brány a branky jsou mechanická zařízení, která slouží k uzavírání vjezdů na oplocené nebo jinak ohraničené pozemky, zahrady a uzavřené dvory. Brány a branky jsou součástí většiny rodinných domů a chalup, ale najdeme je i u komerčních objektů, kde mimo jiné usnadňují kontrolu vjezdů a vstupů. Vchodové branky a brány se vyrábějí v různých rozměrech, s mnoha typy povrchů a výplní. Vchodové brány mohou být dvoukřídlé na pantech, posuvné na kolejnici či na samonosné konstrukci. To vše je možné doplnit elektrickými pohony.

Při výběru brány je nutné dbát na to, který typ je pro váš pozemek vhodný. V úvahu je třeba vzít celkový design domu - sladit bránu i branku s oplocením, protože branka je nejen funkčním, ale i estetickým doplňkem. Na přání je možné vyrobit vchodovou branku i bránu s kováním, či vyrobit bezpečnostní vložku. V žádném případě nedoporučujeme kombinovat zcela odlišný typ plotových výplní s odlišnou bránou. Použitý materiál i konstrukce plotu musí ladit s bránami a brankami. Výjimku tvoří zděný plot, který můžete kombinovat s mnoha typy vchodových bran i branek.

Markýzy

Během teplých měsíců, kdy jsme vystaveni přímému slunci, bývá posezení na odkryté zahradě či terase nepříjemné. Pokud si chcete venkovní posezení na zahradě, terase, balkonu nebo třeba lodžii skutečně užít, doporučujeme zastřešení elegantní markýzou. Markýza vás ochrání před ostrým sluncem, nebezpečným UV zářením i před nečekanou dešťovou přeháňkou. Markýzy vyrábíme a montujeme v různých rozměrech, rovné a obloukové, s krytím z komůrkového polykarbonátu, nebo z ocelových nosníků s krytím z bezpečnostního skla v libovolném barevném provedení.

Výhodou venkovních markýz je mimo vytváření příjemného klimatu na venkovní terase nebo balkónu také to, že řeší problém přehřívání interiéru. Věděli jste, že venkovní markýza dokáže zachytit až 80 % sluneční energie a nepustit ji okny do interiéru? Navíc markýza výrazně zlepšuje estetický vzhled rodinných i panelových domů. Oblíbené jsou markýzy také na terasách v restauracích. Působivé jsou skleněné prvky z čirého nebo probarveného skla. Lze použít i bezpečnostní sklo a dodat související konstrukce z oceli s povrchovou úpravou či nerezové oceli.

Klec na kontejnery

V poslední době jsou kladeny čím dál větší nároky na uzamykání kontejnerových stání. Tyto nároky vyplývají především z usnesení magistrátů jednotlivých měst, kdy jsou vydávána nařízení, která mají zvýšit čistotu na ulicích. Podle těchto nařízení je potřeba mít kontejnery umístěny v domě nebo zavřené tak, aby se k nim nedalo dostat. V případě velkých panelákových kontejnerů možnost umístit je přímo dovnitř domu odpadá. Jak to tedy řešit? Možností jsou uzamykatelné ohrádky.

Zajistíme odbornou montáž uzamykatelných ohrad či klecí včetně jejich zastřešení z polykarbonátu. Konstrukce uzamykatelných klecí jsou vyrobeny z ocelového jäckelu s výplní z tenkého svařovaného pletiva a povrchovou úpravou žárový zinek. Důraz klademe na jejich dlouhou životnost a současně odolnost proti vniknutí cizích osob. Veškeré ohrady a klece vždy konstruujeme podle požadavků jednotlivých zákazníků s ohledem na dispozice stávajících stanovišť.

Poštovní schránky

Možná vám přijde zbytečné investovat do něčeho takového, jako je poštovní schránka a spokojíte se s první, na kterou v obchodě narazíte. Ve skutečnosti má však schránka u rodinného domu, panelového domu i v sídle firmy významné postavení - poštovní schránka plní funkcí prvního dojmu. Návštěva vždy míjí poštovní schránku, případně má příležitost si schránku prohlídnout, než přijdete ke dveřím. Jestliže vám na zdi moderního domu ledabyle visí levná poštovní schránka, zkazíte tím celý design svého domu a možná i svou reputaci.

Nezapomínejte na detaily a nechte si od nás namontovat poštovní schránku od předního českého dodavatele poštovních schránek DOLS s dlouholetou tradicí. Na výběr jsou lakované i nerezové poštovní schránky, s panelem zvonkových tlačítek, připravené pro zazdění, nebo montáž do pevného dílu u vstupních dveří. Vybírat si můžete poštovní schránky z široké škály barev.

Vstupní portály

Součástí naší nabídky je výroba a odborná montáž vstupních portálů z profilů švýcarského výrobce Jansen Janisol. Vstupní portály Jansen Janisol vyhovují bezpečnostním, požárním a izolačním předpisům. Jsou vhodné do bytových a panelových domů, firem a institucí. Variabilní profil Jansen Janisol navíc splňuje nejen nároky na vysokou kvalitu a design, ale zároveň umožňuje osazení širokým množstvím samozamykacích zámků, typů kování a madel s možností výškově i do stran stavitelných pantů.